Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Šių metų tema „Skaitydami kuriame taikų ir harmoningą pasaulį.“ Aukštakalnio pradinėje mokykloje netrūko veiklos nei bibliotekoje, nei klasėse.  3 c ir 1 b klasių mokiniai ir mokytojos A. Marcinkevičienė ir A. Dabkutė noriai sutiko dalyvauti šiame projekte.  Mokiniai piešė mylimiausius perskaitytų knygų veikėjus, diskutavo apie perskaitytas knygas. Bibliotekoje klasės draugams skaitė savo parašytus rašinius, įvardydami kokie kūriniai jiems patinka, jaučia skaitydami, o iš savo parašytų minčių sukūrė stendą. Vaikai klausėsi  pasakos apie tikrą draugystę „Geriausias draugas“ . Bibliotekoje eksponuojama moksleivių sukurtų knygų skirtukų paroda bei  piešinių paroda „Draugystės skėtis“.
2022 m. spalio 19 d. mokiniai ir mokytojai rinkosi į biblioteką, kur vyko leidyklos „Debesų ganykla“ knygų pristatymas. Norintieji galėjo įsigyti jiems  patinkančių knygų.

Knygos mus nukelia į kitus pasaulius, svetimas realybes, pristato mums naujus žmones ir dar neapmąstytus požiūrio taškus. Skaitymas priverčia vaizduotę dirbti, kurti ir plėstis. Juk logika mus gali nuvesti nuo A iki Z, o vaizduotė – visur! Bent jau taip teigė vienas svarbiausių pasaulio mokslininkų Albertas Einšteinas. Skatinkime vaikus skaityti!

Bibliotekininkė Jūratė Gendrėnienė